Mercedes-Benz S-Serisi (W220, facelift 2002) S 430 V8 (279 bg) 7G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi (W220, facelift 2002) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 430 V8 (279 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2003 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 16.5 Lt/100 km
14.26 US mpg 17.12 UK mpg 6.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 263 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 155 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 222.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 279 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.4 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 3000-4400 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 3000-4400 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 113.941 |
| Motor hacmi | 4266 cm3 260.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89.9 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 88 Lt 23.25 US gal | 19.36 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5043 mm 198.54 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2092 mm 82.36 in. |
| Yükseklik | 1444 mm 56.85 in. |
| Dingil Mesafesi | 2965 mm 116.73 in. |
| Ön tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| ön çıkıntı | 872 mm 34.33 in. |
| arka çıkıntı | 1206 mm 47.48 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R16 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 16 |