Mercedes-Benz S-Serisi (W220, facelift 2002) S 500 V8 (306 bg) 4MATIC 5G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | S-Serisi |
| Nesil | Mercedes-Benz S-Serisi (W220, facelift 2002) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 500 V8 (306 bg) 4MATIC 5G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.6 Lt/100 km
12.65 US mpg 15.19 UK mpg 5.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.9 Lt/100 km
18.23 US mpg 21.9 UK mpg 7.75 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 311 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 160.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 241.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 306 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.6 bg/Lt |
| Tork | 460 Nm @ 2700-4250 dev/dak 339.28 lb.-ft. @ 2700-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 113 E 50/113.960 |
| Motor hacmi | 4966 cm3 303.04 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 97 mm 3.82 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1905 Kg 4199.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2505 Kg 5522.58 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 88 Lt 23.25 US gal | 19.36 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5043 mm 198.54 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2092 mm 82.36 in. |
| Yükseklik | 1444 mm 56.85 in. |
| Dingil Mesafesi | 2965 mm 116.73 in. |
| Ön tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| ön çıkıntı | 872 mm 34.33 in. |
| arka çıkıntı | 1206 mm 47.48 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |