| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Colt |
| Nesil | Mitsubishi Colt VI (Z30) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.1 i 12 V CZ3 (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.9 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.1 Kg/bg, 82.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.1 Kg/Nm, 110.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.7 bg/Lt |
| Tork | 100 Nm @ 3500 dev/dak 73.76 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M 134.910 |
| Motor hacmi | 1124 cm3 68.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 84.8 mm 3.34 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.2 Lt 3.38 US qt | 2.82 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 905 Kg 1995.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1420 Kg 3130.56 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 155 Lt 5.47 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 760 Lt 26.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3810 mm 150 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1520 mm 59.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1445 mm 56.89 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |