| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mitsubishi |
| Model | Colt |
| Nesil | Mitsubishi Colt VI (Z30) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 12V DI-D (95 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 87.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.6 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 1800 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | OM 639.939 |
| Motor hacmi | 1493 cm3 91.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1085 Kg 2392.02 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3870 mm 152.36 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1550 mm 61.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1445 mm 56.89 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |