Nissan Bluebird Sylphy I 1.5i (109 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Bluebird |
| Nesil | Nissan Bluebird Sylphy I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5i (109 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.7-10.1 Lt/100 km
30.55 - 23.29 US mpg 36.69 - 27.97 UK mpg 12.99 - 9.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4-7.1 Lt/100 km
43.56 - 33.13 US mpg 52.31 - 39.79 UK mpg 18.52 - 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 98.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 109 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.8 bg/Lt |
| Tork | 143 Nm @ 4000 dev/dak 105.47 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | QG15DE |
| Motor hacmi | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.6 mm 2.9 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1110 Kg 2447.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1385 Kg 3053.4 lbs. |
| Azami yük | 275 Kg 606.27 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4495 mm 176.97 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2535 mm 99.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 9.2 m 30.18 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 175/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |