Nissan Bluebird Sylphy I 1.8i (117 bg) 4x4 Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Bluebird |
| Nesil | Nissan Bluebird Sylphy I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8i (117 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5-12.5 Lt/100 km
24.76 - 18.82 US mpg 29.73 - 22.6 UK mpg 10.53 - 8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5-8.5 Lt/100 km
36.19 - 27.67 US mpg 43.46 - 33.23 UK mpg 15.38 - 11.76 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.2 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 92.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 117 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.1 bg/Lt |
| Tork | 163 Nm @ 4400 dev/dak 120.22 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | QG18DE |
| Motor hacmi | 1769 cm3 107.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 2.9 Lt 3.06 US qt | 2.55 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1270 Kg 2799.87 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1545 Kg 3406.14 lbs. |
| Azami yük | 275 Kg 606.27 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4495 mm 176.97 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2535 mm 99.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |