| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Cube |
| Nesil | Nissan Cube (Z12) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 (122 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | LEV2-LEV |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 135.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 122 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.9 bg/Lt |
| Tork | 172 Nm @ 4800 dev/dak 126.86 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | MR18DE |
| Motor hacmi | 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.1 mm 3.19 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1269 Kg 2797.67 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 323 Lt 11.41 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1645 Lt 58.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3980 mm 156.69 in. |
| Genişlik | 1694 mm 66.69 in. |
| Yükseklik | 1651 mm 65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1476 mm 58.11 in. |
| Arka tekerlek izi | 1481 mm 58.31 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |