| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Pathfinder |
| Nesil | Nissan Pathfinder III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 DTi (174 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.2 Lt/100 km
17.82 US mpg 21.4 UK mpg 7.58 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.9 bg/Lt |
| Tork | 403 Nm @ 2000 dev/dak 297.24 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | YD25DDTi |
| Motor hacmi | 2488 cm3 151.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 100 mm 3.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.9 Lt 10.46 US qt | 8.71 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2165 Kg 4773.01 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2880 Kg 6349.31 lbs. |
| Azami yük | 715 Kg 1576.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 515 Lt 18.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2091 Lt 73.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4877 mm 192.01 in. |
| Genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| Yükseklik | 1879 mm 73.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| En az dönüş açısı | 12.4 m 40.68 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/65 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |