| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Pathfinder |
| Nesil | Nissan Pathfinder III |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 i V6 (269 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.7 Lt/100 km
12.58 US mpg 15.11 UK mpg 5.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.5 Lt/100 km
17.42 US mpg 20.92 UK mpg 7.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.9 Kg/bg, 126.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 180.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 269 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 68 bg/Lt |
| Tork | 385 Nm @ 4000 dev/dak 283.96 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | VQ40DE |
| Motor hacmi | 3954 cm3 241.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.2 Lt 10.78 US qt | 8.97 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2132 Kg 4700.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2793 Kg 6157.51 lbs. |
| Azami yük | 661 Kg 1457.26 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 515 Lt 18.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2091 Lt 73.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4877 mm 192.01 in. |
| Genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| Yükseklik | 1879 mm 73.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| En az dönüş açısı | 12.4 m 40.68 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/65 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |