| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra F Classic (facelift 1994) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6i 16V (101 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.5 Lt/100 km
20.45 US mpg 24.56 UK mpg 8.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 94 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.2 Kg/Nm, 139.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 101 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.2 bg/Lt |
| Tork | 150 Nm @ 3600 dev/dak 110.63 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | X16XEL |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1075 Kg 2369.97 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1565 Kg 3450.23 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4239 mm 166.89 in. |
| Genişlik | 1696 mm 66.77 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1852 mm 72.91 in. |
| Yükseklik | 1410 mm 55.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2517 mm 99.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1424 mm 56.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1423 mm 56.02 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Çekiş bağlantı kollu süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |