| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra F Classic (facelift 1994) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 TD (68 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 1994 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 1997 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16 saniye |
| Maksimum sürat | 164 km/saat 101.9 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.9 Kg/bg, 63 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 68 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 40 bg/Lt |
| Tork | 132 Nm @ 2400 dev/dak 97.36 lb.-ft. @ 2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | X17DTL |
| Motor hacmi | 1700 cm3 103.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1080 Kg 2380.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1555 Kg 3428.19 lbs. |
| Azami yük | 475 Kg 1047.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4239 mm 166.89 in. |
| Genişlik | 1696 mm 66.77 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1852 mm 72.91 in. |
| Yükseklik | 1410 mm 55.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2517 mm 99.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1430 mm 56.3 in. |
| Arka tekerlek izi | 1429 mm 56.26 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 82T |
| Jant Boyutu | 5.5J x 13 ET49 |