| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra H |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4i 16V (90 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 151 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15.2 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.6 Kg/bg, 79.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9 Kg/Nm, 110.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 66 bg/Lt |
| Tork | 125 Nm @ 4000 dev/dak 92.2 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z14XEP |
| Motor hacmi | 1364 cm3 83.24 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.4 mm 2.89 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.6 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1130 Kg 2491.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1705 Kg 3758.88 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1330 Lt 46.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4249 mm 167.28 in. |
| Genişlik | 1753 mm 69.02 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2033 mm 80.04 in. |
| Yükseklik | 1467 mm 57.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2614 mm 102.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| ön çıkıntı | 871 mm 34.29 in. |
| arka çıkıntı | 764 mm 30.08 in. |
| Yerden yükseklik | 160 mm 6.3 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 15 |