| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra H |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8i (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 198 km/saat 123.03 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 136.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 78 bg/Lt |
| Tork | 175 Nm @ 3800 dev/dak 129.07 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z18XER |
| Motor hacmi | 1796 cm3 109.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.2 mm 3.47 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1278 Kg 2817.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| Azami yük | 482 Kg 1062.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1330 Lt 46.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4249 mm 167.28 in. |
| Genişlik | 1753 mm 69.02 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2033 mm 80.04 in. |
| Yükseklik | 1467 mm 57.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2614 mm 102.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| ön çıkıntı | 871 mm 34.29 in. |
| arka çıkıntı | 764 mm 30.08 in. |
| Yerden yükseklik | 160 mm 6.3 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 15 |