Opel Corsa F 1.2 Turbo (100 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Corsa |
| Nesil | Opel Corsa F |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Turbo (100 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.2-5.3 Lt/100 km
45.23 - 44.38 US mpg 54.32 - 53.3 UK mpg 19.23 - 18.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.6-3.7 Lt/100 km
65.34 - 63.57 US mpg 78.47 - 76.35 UK mpg 27.78 - 27.03 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.2-4.3 Lt/100 km
56 - 54.7 US mpg 67.26 - 65.69 UK mpg 23.81 - 23.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 96-98 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 91.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 188.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 100 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 83.4 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 1750 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F12XHL |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1090 Kg 2403.04 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 309 Lt 10.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 44 Lt 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Tavan Yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4060 mm 159.84 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2538 mm 99.92 in. |
| Ön tekerlek izi | 1501 mm 59.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 195/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |