Opel Corsa F 1.2 Turbo (130 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Corsa |
| Nesil | Opel Corsa F |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Turbo (130 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.0-4.1 Lt/100 km
58.8 - 57.37 US mpg 70.62 - 68.9 UK mpg 25 - 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 103-105 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4d |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 112.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 198.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F12XHT |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1158 Kg 2552.95 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1650 Kg 3637.63 lbs. |
| Azami yük | 492 Kg 1084.67 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 309 Lt 10.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 44 Lt 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Tavan Yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 615 Kg 1355.84 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4060 mm 159.84 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2538 mm 99.92 in. |
| Ön tekerlek izi | 1501 mm 59.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 195/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |