| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Senator |
| Nesil | Opel Senator A (facelift 1982) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3 Comprex D (95 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1986 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.1 Kg/bg, 66.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 136.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 42 bg/Lt |
| Tork | 195 Nm @ 2200 dev/dak 143.82 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 23TDC |
| Motor hacmi | 2260 cm3 137.91 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 23:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 715 Lt 25.25 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4839 mm 190.51 in. |
| Genişlik | 1722 mm 67.8 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2683 mm 105.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1447 mm 56.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.39 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |