| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Senator |
| Nesil | Opel Senator A (facelift 1982) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 E (180 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1982 yıl |
| Son üretim yılı | 1986 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.6 Lt/100 km
16.11 US mpg 19.35 UK mpg 6.85 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 179.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.6 bg/Lt |
| Tork | 248 Nm @ 4200 dev/dak 182.92 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 30E |
| Motor hacmi | 2969 cm3 181.18 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 95 mm 3.74 in. |
| Silindir içi vuruş | 69.8 mm 2.75 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | CIH |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.1 Lt 10.67 US qt | 8.89 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1385 Kg 3053.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1935 Kg 4265.94 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 715 Lt 25.25 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4839 mm 190.51 in. |
| Genişlik | 1722 mm 67.8 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2683 mm 105.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1447 mm 56.97 in. |
| Arka tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| ön çıkıntı | 891 mm 35.08 in. |
| arka çıkıntı | 1265 mm 49.8 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.39 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/70 R14 |
| Jant Boyutu | 6J x 14 |