| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Vivaro |
| Nesil | Opel Vivaro A Tour |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 DTI (101 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2001 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 9 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16.5 saniye |
| Maksimum sürat | 155 km/saat 96.31 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 19.1 Kg/bg, 52.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8 Kg/Nm, 124.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 101 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 54 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 2000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F9Q 760 |
| Motor hacmi | 1870 cm3 114.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1927 Kg 4248.31 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2900 Kg 6393.41 lbs. |
| Azami yük | 973 Kg 2145.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3100 Lt 109.48 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4782 mm 188.27 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| Yükseklik | 1959 mm 77.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 3098 mm 121.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Yerden yükseklik | 164 mm 6.46 in. |
| En az dönüş açısı | 12.4 m 40.68 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |