| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Vivaro |
| Nesil | Opel Vivaro A Tour |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 CDTI (135 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2003 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 9 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.3 Kg/bg, 70.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 135 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.8 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500-2250 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G9U 730 |
| Motor hacmi | 2464 cm3 150.36 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1927 Kg 4248.31 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2900 Kg 6393.41 lbs. |
| Azami yük | 973 Kg 2145.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3100 Lt 109.48 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4782 mm 188.27 in. |
| Genişlik | 1904 mm 74.96 in. |
| Yükseklik | 1959 mm 77.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 3098 mm 121.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Yerden yükseklik | 164 mm 6.46 in. |
| En az dönüş açısı | 12.4 m 40.68 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |