Peugeot 206 1.1i (60 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 206 |
| Nesil | Peugeot 206+ |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.1i (60 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 133 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15.2 saniye |
| Maksimum sürat | 155 km/saat 96.31 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.5 Kg/bg, 64.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.9 Kg/Nm, 101.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 60 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.4 bg/Lt |
| Tork | 94 Nm @ 2700 dev/dak 69.33 lb.-ft. @ 2700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HFX TU1A, HFX TU1JP |
| Motor hacmi | 1124 cm3 68.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 69 mm 2.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3 Lt 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 930 Kg 2050.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1384 Kg 3051.2 lbs. |
| Azami yük | 454 Kg 1000.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 210 Lt 7.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 992 Lt 35.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 760 Kg 1675.51 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3872 mm 152.44 in. |
| Genişlik | 1655 mm 65.16 in. |
| Yükseklik | 1446 mm 56.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2443 mm 96.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1445 mm 56.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1433 mm 56.42 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 T |
| Jant Boyutu | 14 |