Peugeot 206 1.4 HDi (68 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 206 |
| Nesil | Peugeot 206+ |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 HDi (68 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.5 Lt/100 km
67.2 US mpg 80.71 UK mpg 28.57 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 104 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.8 saniye |
| Maksimum sürat | 166 km/saat 103.15 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.2 Kg/bg, 70.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 68 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 48.6 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 2000 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 8HZ DV4TD, 8HX DV4TD |
| Motor hacmi | 1398 cm3 85.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.7 mm 2.9 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 963 Kg 2123.05 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1476 Kg 3254.02 lbs. |
| Azami yük | 513 Kg 1130.97 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 210 Lt 7.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 992 Lt 35.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1178 Kg 2597.05 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3872 mm 152.44 in. |
| Genişlik | 1655 mm 65.16 in. |
| Yükseklik | 1446 mm 56.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2443 mm 96.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1445 mm 56.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1433 mm 56.42 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 T |
| Jant Boyutu | 14 |