Peugeot 3008 I (Phase I, 2009) 2.0 HDi (163 bg) FAP modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 3008 |
| Nesil | Peugeot 3008 I (Phase I, 2009) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 HDi (163 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 105.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 220.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.6 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RHH DW10CTED4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1539 Kg 3392.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 561 Kg 1236.79 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 432 Lt 15.26 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1241 Lt 43.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4365 mm 171.85 in. |
| Genişlik | 1837 mm 72.32 in. |
| Yükseklik | 1635 mm 64.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2613 mm 102.87 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17; 235/45 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |