Peugeot 3008 II (Phase II, 2020) 1.6 PureTech (181 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 3008 |
| Nesil | Peugeot 3008 II (Phase II, 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 PureTech (181 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.4-9.9 Lt/100 km
28 - 23.76 US mpg 33.63 - 28.53 UK mpg 11.9 - 10.1 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.4-7.6 Lt/100 km
36.75 - 30.95 US mpg 44.14 - 37.17 UK mpg 15.63 - 13.16 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.6-6.7 Lt/100 km
42 - 35.11 US mpg 50.44 - 42.16 UK mpg 17.86 - 14.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.6-8.2 Lt/100 km
35.64 - 28.68 US mpg 42.8 - 34.45 UK mpg 15.15 - 12.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.5-7.8 Lt/100 km
36.19 - 30.16 US mpg 43.46 - 36.22 UK mpg 15.38 - 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 148-177 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.0 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.0 saniye |
| Maksimum sürat | 222 km/saat 137.94 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 7.9 Kg/bg, 126.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 181 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.3 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1750 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 5GF EP6FADTXD |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1429 Kg 3150.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1970 Kg 4343.11 lbs. |
| Azami yük | 541 Kg 1192.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1482 Lt 52.34 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4447 mm 175.08 in. |
| Genişlik | 1841 mm 72.48 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1906 mm 75.04 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2098 mm 82.6 in. |
| Yükseklik | 1624 mm 63.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1579-1601 mm 62.17 - 63.03 in. |
| Arka tekerlek izi | 1587-1610 mm 62.48 - 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 923 mm 36.34 in. |
| arka çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| Yerden yükseklik | 219 mm 8.62 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20° |
| Kalkış açısı | 29° |
| sığ derinliği | 700 mm 27.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17 103V; 225/55 R18 102V; 205/55 R19 97V |
| Jant Boyutu | 17; 18; 19 |