Porsche Boxster (986) 2.7 (220 bg) Tiptronic S modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Boxster |
| Nesil | Porsche Boxster (986) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.7 (220 bg) Tiptronic S |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 15.9 Lt/100 km
14.79 US mpg 17.77 UK mpg 6.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 264 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 245 km/saat 152.24 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 167.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 198.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.9 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 4750 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 4750 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M96.22 |
| Motor hacmi | 2687 cm3 163.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 85.5 mm 3.37 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1310 Kg 2888.06 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Azami yük | 310 Kg 683.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 260 Lt 9.18 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4315 mm 169.88 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1290 mm 50.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2415 mm 95.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1528 mm 60.16 in. |
| Yerden yükseklik | 121 mm 4.76 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Tiptronic S |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R 16 |
| Jant Boyutu | 6 J x 16 |