Porsche Boxster (986) S 3.2 (260 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Boxster |
| Nesil | Porsche Boxster (986) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 3.2 (260 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 15.3 Lt/100 km
15.37 US mpg 18.46 UK mpg 6.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 255 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.7 saniye |
| Maksimum sürat | 264 km/saat 164.04 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 197 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 234.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 260 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.8 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 4600 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M96.24 |
| Motor hacmi | 3179 cm3 193.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1320 Kg 2910.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1630 Kg 3593.53 lbs. |
| Azami yük | 310 Kg 683.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 260 Lt 9.18 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4320 mm 170.08 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1290 mm 50.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2415 mm 95.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1455 mm 57.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1514 mm 59.61 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/50 ZR 17 Arka lastikler: 255/40 ZR 17 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7 J x 17 ET 55 Arka jantlar: 8.5 J x 17 ET 48 |