| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Panamera |
| Nesil | Porsche Panamera (G1 II) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 diesel V6 (300 bg) Tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 169 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 259 km/saat 160.94 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 157.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 342.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 300 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 101.1 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1750-2500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CWJA |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1263 Lt 44.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5015 mm 197.44 in. |
| Genişlik | 1931 mm 76.02 in. |
| Yükseklik | 1418 mm 55.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1658 mm 65.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1662 mm 65.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Tiptronic S |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/50 ZR18 Arka lastikler: 275/45 ZR18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18 Arka jantlar: 9J x 18 |