| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Panamera |
| Nesil | Porsche Panamera (G1 II) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4 3.6 V6 (310 bg) PDK |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 203 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 257 km/saat 159.69 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.9 Kg/bg, 170.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 219.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 310 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 86 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 3750 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CWAA |
| Motor hacmi | 3605 cm3 219.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 83 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2420 Kg 5335.19 lbs. |
| Azami yük | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1263 Lt 44.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5015 mm 197.44 in. |
| Genişlik | 1931 mm 76.02 in. |
| Yükseklik | 1418 mm 55.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1658 mm 65.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1662 mm 65.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman PDK |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/50 ZR18 Arka lastikler: 275/45 ZR18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18 Arka jantlar: 9J x 18 |