| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Clio |
| Nesil | Renault Clio IV Grandtour (Phase I) |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.9 Energy Tce (90 bg) Start&Stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 104 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.2 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5250 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 135 Nm @ 2500 dev/dak 99.57 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H4B 408 |
| Motor hacmi | 899 cm3 54.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1055 Kg 2325.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1640 Kg 3615.58 lbs. |
| Azami yük | 585 Kg 1289.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 443 Lt 15.64 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1380 Lt 48.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4267 mm 167.99 in. |
| Genişlik | 1732 mm 68.19 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2589 mm 101.93 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 88T |
| Jant Boyutu | 15 |