| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Clio |
| Nesil | Renault Clio IV Grandtour (Phase I) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 TCe (120 bg) EDC GT |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.4 Lt/100 km
53.46 US mpg 64.2 UK mpg 22.73 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 120 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 199 km/saat 123.65 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 100.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 158.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg |
| Litre başına güç | 100.3 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm 140.14 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5F 403 |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1199 Kg 2643.34 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1705 Kg 3758.88 lbs. |
| Azami yük | 506 Kg 1115.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 443 Lt 15.64 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |