| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Modus |
| Nesil | Renault Modus |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2i 16V (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 145 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.5 saniye |
| Maksimum sürat | 163 km/saat 101.28 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.9 Kg/bg, 67 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.7 Kg/Nm, 93.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.3 bg/Lt |
| Tork | 105 Nm @ 4250 dev/dak 77.44 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4F |
| Motor hacmi | 1149 cm3 70.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 69 mm 2.72 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.8 mm 3.02 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1120 Kg 2469.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 198 Lt 6.99 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1283 Lt 45.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 49 Lt 12.94 US gal | 10.78 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3792 mm 149.29 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1589 mm 62.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2482 mm 97.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1471 mm 57.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 165/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |