| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Modus |
| Nesil | Renault Modus |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (86 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 120 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13 saniye |
| Maksimum sürat | 171 km/saat 106.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 156.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 86 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 58.9 bg/Lt |
| Tork | 185 Nm @ 2000 dev/dak 136.45 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1185 Kg 2612.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1675 Kg 3692.74 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 198 Lt 6.99 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1283 Lt 45.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 49 Lt 12.94 US gal | 10.78 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3792 mm 149.29 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1589 mm 62.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2482 mm 97.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1471 mm 57.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/60 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |