Renault Talisman Estate 1.6 ENERGY TCe (200 bg) EDC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Talisman |
| Nesil | Renault Talisman Estate |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 ENERGY TCe (200 bg) EDC |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 135 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 231 km/saat 143.54 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 123.6 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 2500 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M5M |
| Motor hacmi | 1618 cm3 98.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 572 Lt 20.2 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1681 Lt 59.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4866 mm 191.57 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2081 mm 81.93 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2809 mm 110.59 in. |
| Ön tekerlek izi | 1614 mm 63.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1609 mm 63.35 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman EDC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |