Renault Talisman Estate 1.7 Blue dCi (150 bg) 4CONTROL modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Talisman |
| Nesil | Renault Talisman Estate |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 Blue dCi (150 bg) 4CONTROL |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 122 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 203 km/saat 126.14 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 92.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 208.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 85.8 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | R9N |
| Motor hacmi | 1749 cm3 106.73 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1628 Kg 3589.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2198 Kg 4845.76 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 503 Lt 17.76 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1681 Lt 59.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Tavan Yükü | 88 Kg 194.01 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4866 mm 191.57 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2081 mm 81.93 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2809 mm 110.59 in. |
| Ön tekerlek izi | 1614 mm 63.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1609 mm 63.35 in. |
| ön çıkıntı | 959 mm 37.76 in. |
| arka çıkıntı | 1098 mm 43.23 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |