Saturn ION Quad Coupe 2.0 i 16V Red Line (208 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saturn |
| Model | ION |
| Nesil | Saturn ION Quad Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V Red Line (208 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 232 km/saat 144.16 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 152.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 199.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 208 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 104.1 bg/Lt |
| Tork | 271 Nm @ 4400 dev/dak 199.88 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1360 Kg 2998.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 402 Lt 14.2 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4699 mm 185 in. |
| Genişlik | 1725 mm 67.91 in. |
| Yükseklik | 1422 mm 55.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2621 mm 103.19 in. |
| Ön tekerlek izi | 1494 mm 58.82 in. |
| Arka tekerlek izi | 1483 mm 58.39 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/45 R17 |