Saturn ION Quad Coupe 2.2 i 16V Ecotec (140 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saturn |
| Model | ION |
| Nesil | Saturn ION Quad Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 i 16V Ecotec (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 112.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.6 Kg/Nm, 116.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.7 bg/Lt |
| Tork | 145 Nm @ 4400 dev/dak 106.95 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2198 cm3 134.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1248 Kg 2751.37 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 402 Lt 14.2 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4699 mm 185 in. |
| Genişlik | 1725 mm 67.91 in. |
| Yükseklik | 1422 mm 55.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2621 mm 103.19 in. |
| Ön tekerlek izi | 1494 mm 58.82 in. |
| Arka tekerlek izi | 1483 mm 58.39 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R15 |