Skoda Fabia IV 1.0 TSI (115 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Fabia |
| Nesil | Skoda Fabia IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 TSI (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5-5.2 Lt/100 km
47.04 - 45.23 US mpg 56.5 - 54.32 UK mpg 20 - 19.23 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 113-124 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.3 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 181.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 115.1 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2000-3500 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2000-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo2 / DUSA |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.4 mm 3.01 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1103-1244 Kg 2431.7 - 2742.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1574-1678 Kg 3470.08 - 3699.36 lbs. |
| Azami yük | 434-471 Kg 956.81 - 1038.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1190 Lt 42.02 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4108 mm 161.73 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1954 mm 76.93 in. |
| Yükseklik | 1482 mm 58.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2564 mm 100.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Arka tekerlek izi | 1509 mm 59.41 in. |
| ön çıkıntı | 809 mm 31.85 in. |
| arka çıkıntı | 735 mm 28.94 in. |
| Yerden yükseklik | 138 mm 5.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.282-0.322 |
| En az dönüş açısı | 9.9 m 32.48 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15; 195/55 R16; 215/45 R17 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 15; 6J x 16; 7J x 17 |