Skoda Fabia IV 1.0 TSI (95 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Fabia |
| Nesil | Skoda Fabia IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 TSI (95 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 114 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 AP |
| Motor | |
| Güç | 95 bg |
| Litre başına güç | 95.1 bg/Lt |
| Tork | 175 Nm @ 1600-3500 dev/dak 129.07 lb.-ft. @ 1600-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo / DLAC |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1190 Lt 42.02 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4108 mm 161.73 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1954 mm 76.93 in. |
| Yükseklik | 1459 mm 57.44 in. |
| Dingil Mesafesi | 2564 mm 100.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Arka tekerlek izi | 1509 mm 59.41 in. |
| ön çıkıntı | 809 mm 31.85 in. |
| arka çıkıntı | 735 mm 28.94 in. |
| Yerden yükseklik | 138 mm 5.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.278-0.315 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.1° |
| Kalkış açısı | 17.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Dişli bükülme kolu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15; 195/55 R16 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 15; 6J x 16 |