Skoda Octavia I Tour 1.4 (60 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia I Tour |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 (60 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 18 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 18 saniye |
| Maksimum sürat | 156 km/saat 96.93 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 19.6 Kg/bg, 51.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10 Kg/Nm, 100.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 60 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 42.9 bg/Lt |
| Tork | 118 Nm @ 2600 dev/dak 87.03 lb.-ft. @ 2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AMD |
| Motor hacmi | 1397 cm3 85.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.5 mm 2.97 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1175 Kg 2590.43 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 528 Lt 18.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1330 Lt 46.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4511 mm 177.6 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2512 mm 98.9 in. |
| Ön tekerlek izi | 1516 mm 59.69 in. |
| Arka tekerlek izi | 1492 mm 58.74 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |