Skoda Octavia I Tour 1.8 20V (125 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia I Tour |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 20V (125 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 1997 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.3 Lt/100 km
17.69 US mpg 21.24 UK mpg 7.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.6 saniye |
| Maksimum sürat | 196 km/saat 121.79 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 132.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.2 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 4200 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AGN |
| Motor hacmi | 1781 cm3 108.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 5 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1285 Kg 2832.94 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Azami yük | 460 Kg 1014.13 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1330 Lt 46.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4510 mm 177.56 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2510 mm 98.82 in. |
| Ön tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 VR 15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |