| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Skoda Superb II (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (125 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2013 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 138 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.5 saniye |
| Maksimum sürat | 204 km/saat 126.76 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 J |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 136.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg |
| Litre başına güç | 89.9 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1500-4000 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1500-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA111 / CAXC |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1467 Kg 3234.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2030 Kg 4475.38 lbs. |
| Azami yük | 563 Kg 1241.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 595 Lt 21.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4833 mm 190.28 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| Yükseklik | 1462 mm 57.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2761 mm 108.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1518 mm 59.76 in. |
| En az dönüş açısı | 11.69 m 38.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |