| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Skoda Superb II (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (170 bg) DPF |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2013 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 120 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 228 km/saat 141.67 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 J |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 227.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg |
| Litre başına güç | 86.4 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1750-2500 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA189 / CFGB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.4 Lt 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2103 Kg 4636.32 lbs. |
| Azami yük | 563 Kg 1241.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 595 Lt 21.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4833 mm 190.28 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| Yükseklik | 1462 mm 57.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2761 mm 108.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1518 mm 59.76 in. |
| En az dönüş açısı | 11.69 m 38.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |