| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Skoda Superb II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI CR (166 bg) DPF |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.8 saniye |
| Maksimum sürat | 222 km/saat 137.94 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 106.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 205.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 166 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 84.3 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1750-2500 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA189 / CFGB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.4 Lt 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1555 Kg 3428.19 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2118 Kg 4669.39 lbs. |
| Azami yük | 563 Kg 1241.2 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4838 mm 190.47 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| Yükseklik | 1462 mm 57.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2761 mm 108.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1518 mm 59.76 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16; 7.0J x 17 |