Suzuki Ignis II (facelift 2020) 1.2 (91 bg) Mild Hybrid 4WD CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Ignis |
| Nesil | Suzuki Ignis II (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (91 bg) Mild Hybrid 4WD CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 132.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 3 bg @ 1000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 50 Nm @ 100 dev/dak 36.88 lb.-ft. @ 100 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 91 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.3 bg/Lt |
| Tork | 118 Nm @ 4400 dev/dak 87.03 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K12C |
| Motor hacmi | 1242 cm3 75.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 74.2 mm 2.92 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 890-920 Kg 1962.11 - 2028.25 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 30 Lt 7.93 US gal | 6.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3700 mm 145.67 in. |
| Genişlik | 1660-1690 mm 65.35 - 66.54 in. |
| Yükseklik | 1605 mm 63.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2435 mm 95.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| En az dönüş açısı | 9.4 m 30.84 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 175/65 R15 84H; 175/60 R16 82H |
| Jant Boyutu | 15; 16 |