Suzuki Ignis II (facelift 2020) 1.2 Dualjet (83 bg) Mild Hybrid 4WD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Ignis |
| Nesil | Suzuki Ignis II (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Dualjet (83 bg) Mild Hybrid 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 123 g/km |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 95 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.8 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.3 Kg/bg, 88.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.8 Kg/Nm, 113.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 83 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.8 bg/Lt |
| Tork | 107 Nm @ 2800 dev/dak 78.92 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K12D |
| Motor hacmi | 1242 cm3 75.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 74.2 mm 2.92 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 940 Kg 2072.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1330 Kg 2932.15 lbs. |
| Azami yük | 390 Kg 859.8 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 204 Lt 7.2 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1086 Lt 38.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 30 Lt 7.93 US gal | 6.6 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3700 mm 145.67 in. |
| Genişlik | 1660 mm 65.35 in. |
| Yükseklik | 1605 mm 63.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2435 mm 95.87 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| En az dönüş açısı | 9.4 m 30.84 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Lastik boyutu | 175/65 R15; 175/60 R16 |
| Jant Boyutu | 15; 16 |