Toyota Auris I (facelift 2010) 2.0 D-4D (126 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Auris |
| Nesil | Toyota Auris I (facelift 2010) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D-4D (126 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.4 Lt/100 km
53.5 US mpg 64.2 UK mpg 22.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.2 US mpg 54.3 UK mpg 19.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 91 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 216.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 126 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1800-2400 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1800-2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1AD-FTV |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1385 Kg 3053.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1890 Kg 4166.74 lbs. |
| Azami yük | 505 Kg 1113.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 354 Lt 12.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 761 Lt 26.87 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4245 mm 167.13 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1515 mm 59.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2600 mm 102.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |