Toyota Celica (T20) 2.0 i 16V (175 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Celica |
| Nesil | Toyota Celica (T20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V (175 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.1 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 139.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 148.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 175 bg @ 7000 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.6 bg/Lt |
| Tork | 186 Nm @ 4400 dev/dak 137.19 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 3S-FE, 3S-GE |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.9 Lt 4.12 US qt | 3.43 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1255 Kg 2766.8 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Azami yük | 355 Kg 782.64 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 283 Lt 9.99 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4425 mm 174.21 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1305 mm 51.38 in. |
| Dingil Mesafesi | 2450 mm 96.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R15V |