Toyota Celica (T20) 2.0 Turbo (242 bg) GT-Four modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Celica |
| Nesil | Toyota Celica (T20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 Turbo (242 bg) GT-Four |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 174.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 217.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 242 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 121.1 bg/Lt |
| Tork | 302 Nm @ 4000 dev/dak 222.74 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 3S-GTE |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1390 Kg 3064.43 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1785 Kg 3935.25 lbs. |
| Azami yük | 395 Kg 870.83 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 208 Lt 7.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4420 mm 174.02 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1305 mm 51.38 in. |
| Dingil Mesafesi | 2450 mm 96.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R16 V |