Toyota RAV4 V 2.5 (219 bg) Hybrid AWD-i e-CVT (USA) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | RAV4 |
| Nesil | Toyota RAV4 V |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (219 bg) Hybrid AWD-i e-CVT (USA) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | SULEV |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 244.8 V |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 118 bg |
| Elektrikli motor torku | 202 Nm 148.99 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 219 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 176 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.8 bg/Lt |
| Tork | 221 Nm @ 3600-5200 dev/dak 163 lb.-ft. @ 3600-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.4 mm 4.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1683-1724 Kg 3710.38 - 3800.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2232 Kg 4920.72 lbs. |
| Azami yük | 508-549 Kg 1119.95 - 1210.34 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1048 Lt 37.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 794 Kg 1750.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 79 Kg 174.17 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4595 mm 180.91 in. |
| Genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| Yerden yükseklik | 206 mm 8.11 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Yaklaşım açısı | 19° |
| Kalkış açısı | 21° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 305 mm |
| Arka frenler | Disk, 282 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/65 R17; 225/60 R18 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 17; 7.0J x 18 |