Toyota RAV4 V 2.5 (222 bg) Hybrid E-Four e-CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | RAV4 |
| Nesil | Toyota RAV4 V |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (222 bg) Hybrid E-Four e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.4-4.7 Lt/100 km
53.46 - 50.05 US mpg 64.2 - 60.1 UK mpg 22.73 - 21.28 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 102-105 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.1 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 134.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 244.8 V |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 120 bg |
| Elektrikli motor torku | 202 Nm 148.99 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 3NM |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 4NM |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 222 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 177 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.2 bg/Lt |
| Tork | 221 Nm @ 3600-5200 dev/dak 163 lb.-ft. @ 3600-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.48 mm 4.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT-iE |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1645-1730 Kg 3626.6 - 3814 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2225 Kg 4905.29 lbs. |
| Azami yük | 495-580 Kg 1091.29 - 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 580 Lt 20.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1690 Lt 59.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1650 Kg 3637.63 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4600 mm 181.1 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 985 mm 38.78 in. |
| Yerden yükseklik | 190 mm 7.48 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| Yaklaşım açısı | 17.5° |
| Kalkış açısı | 20° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 328 mm |
| Arka frenler | Disk, 317 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/65 R17; 225/60 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18 |