Vauxhall Zafira B (facelift 2008) 1.6 XER (115 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Vauxhall |
| Model | Zafira |
| Nesil | Vauxhall Zafira B (facelift 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 XER (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.1 Kg/bg, 76.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.7 Kg/Nm, 103.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 72 bg/Lt |
| Tork | 155 Nm @ 4000 dev/dak 114.32 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z16XER |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1503 Kg 3313.55 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2075 Kg 4574.59 lbs. |
| Azami yük | 572 Kg 1261.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 140 Lt 4.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1820 Lt 64.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4467 mm 175.87 in. |
| Genişlik | 1801 mm 70.91 in. |
| Yükseklik | 1635 mm 64.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1512 mm 59.53 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |